DÖNEK EŞLEME BİLGİLENDİRME

Dönek eşleşmesi, konusunda bir çok yetiştiricinin yaptığı hata, havada performansı iyi olan kardeşin yeteneği için, yuva kardeşininde Damızlık olmak için birey olduklarını bilmemeleridir aslında. Aynı ebeveynden gelen iki dönen alt üst kardeş, bonkörlüğe, taşıma hatalarına, bozuk diye tabir ettiğimiz, hatalı kuşları üretmemize sebep olucaktır,tercihen dönekliği bol olan ve inat olan iki alt üst kardeş, kesinlikle yuva kardeşi olmasın.! Eş edildiği zaman, uzun süreli kan girmeden verimli eşlemenin, iyi sonuçlarını almanıza yardımcı olur…
İki yatak kardeşi eşlemenin tek amacı dede ve nene yi almaktır, başa dönmek. Bundada tüyü en yakın olanlar, dede ve neneye benzerlik, işaretleri en yakın olanlar, damızlık olarak seçilmelidir soy korumada, sistem budur.
Eğer elemeye sıfırdan başlıyacaksanız, kara tırnaklı, kara gagalı kısa bacaklı, kalın belli, beyaz gözlü tavsiyem karakanat bir dişi kuşki tüyüde pamuk gibi olması çok önemli özelliktir, bu verimli tarzlamız arkadaşlar.
Eğer eşlemeye sıfırdan başlıyacaksanız; Erkek olarak hunivari sürücülüğü sağlıyacak, metrajlı yüksek erkek tercih ediniz.
Sonuca yakın eşleşme yapmış olursunuz. Tabi sıfırdan başlamak, kuşları tanımak en az iki senenize mal olacaktır. Irkı tanımak 2 sene, her yeni çaprazlama sonucu, torun uçmadan kanaat getirmek hatalı olur.
Bilinçli eşleşme ile tutmuş kanı 20 sene çaprazlamadan sonuç alırsın O kanı yakalağını, torunlar uçarken anlarsın. Çocuklarla soy elde ettim diyen, kendini aldatır.
Eşlemeye kanaat getirmek, torunlardaki yerde format, havada performans kalitesi ile teyit edilir.
Çapraz eşleşme, amacı ortayı bulmaktır, havadaki performansı anneden ve babadan becerilerini eşit alan yavru eşlemenin sebebi olmalıdır.

Bilgi: Müjdat AYDIN

[jetpack-related-posts]
Scroll to top