RECEP SEVİM İLE SÖYLEŞİ

Arkadaşlar merhaba ALTIN KANATLAR platformunun kuruluş zamanında bizimle fikirlerini paylaşarak söyleşilerin oluşması, geçmişten geleceğe bilgilerin aktarılması hususunda fikri beyan eden Recep SEVİM abimizle ilk söyleşimizi yapacağız.
Kendisiyle sosyal ortamda tanışmış olmamıza rağmen sohbeti, muhabbeti ve samimiyeti güzel bir abimizdir kendisinin bize ayırmış olduğu değerli vaktinden dolayı teşekkür ederiz.

Özcan GÜLER : Öncelikle merhaba kısaca sizi şahsım ve ziyaretçilerimizin tanıması adına  kısaca kendinizden bahsedermisiniz?
Recep SEVİM : Merhaba ben Recep SEVİM Kanalboyunda oturmaktayım 42 yaşındayım, Renault firmasında iş hayatıma devam etmekteyim oynar güvercinine gönül vermiş birisiyim burdan tüm okuyucu arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım bildiklerimi ve gözlemlerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.
Özcan GÜLER : Bize kuşçuluğa nasıl başladığınızdan bahsedermisiniz?
Recep SEVİM : Çok derinlere inmeye gerek yok hayvan sevgisi olan birisi olarak semtimizin büyüklerinden gördüklerimizden  anlattıklarından bu hobiye merakımız oluşmuştur.
Özcan GÜLER : Beslediğiniz ırkta size göre dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Recep SEVİM : Tüm ırklarda olduğu gibi Oynar güvercininde de gaga, göz, tırnak, kafa yapısı ve  telek sayıları önemlidir bu noktalarda dikkat şarttır.
Özcan GÜLER : Damızlık seçimi, kuşlardaki ıslah çalışması için bizlere neler söylemek istersiniz.?
Recep SEVİM : Oynar kuşunda öncelikli damızlık seçerken bildiğiniz kişilerden yani bilinen ustalardan damızlık edinmektir. Oynar kuşunda ıslah çalışması yapabilmek için birden fazla kümes gerekir. Akkanatlar Açıklar, Galaçalar Arap ve Karakanatlar ayrıca en önemlisi Mülakatlar ayrı kümeslerde olmalıdır alacağınız yavrularıda kendi içlerinde güzel olanları eşleme yapmaktan ibarettir. Burada çıkan sonuç ıslah çalışması için malzemen çok olması gerekir, bunun anlamıda bol yavru almaktır diye düşünmekteyim.
Özcan GÜLER : Eski kuşlar ve eski kuşçular hakkında neler söylemek istersiniz.?
Recep SEVİM : Ustalarımız bizim için çok önemlidir. Bilgilerinden, deneyimlerinden faydalanmak gerekmektedir. Benim düşüncem şimdiki kuşlar eskilere göre daha güzeldir ama eksik yönü ise kuşları gökyüzünde izleyemez olduk kuşlarımızı kapalı kümesler ardında bakar olduk.
Özcan GÜLER : Beslemiş olduğunuz ırk camiasına bakışınız düşünceleriniz nelerdir?
Recep SEVİM : Dernek üyesiyim camia ise çok kapsamlı ve bilgili insanlarla dolu ben oynar bakmaktan ve bu camianın içinde olmaktan mutluluk duyuyorum.
Özcan GÜLER : Bugüne kadar gördüğünüz çok beğendiğiniz kuş ve kuşçuları bizimle paylaşırmısınız.?
Recep SEVİM : Şu ana kadar oynar kuşu baktım geçmişte Mustafa İşçi amcamın kuşlarına şu anda Ercan Tekin arkadaşımın kuşlarına bakmaktayım.
Özcan GÜLER : Son söz olarak bize ve kuşçulara buradan neler söylemek istersiniz.?
Recep SEVİM : Kuşçulara şunları söylemek isterim eğer yaşları genç ise öncelikle okul hayatını aksatmamaları daha sonra doğru kişilerden kuş edinmeleri en önemlisi de güvercin bizim hobimiz bu hobimiz bizim ailemizin önüne geçmemelidir. Önce insan olacağız sonra hobimizi yapacağız.
Teşekkür Ederim.
[jetpack-related-posts]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top